вівторок, 24 березня 2015 р.

Сінокосці, Косарик



Цих членистоногих в побуті часто приймають за справжніх павуків , але насправді вони належать до окремого загону . Сінокосці мають дуже довгі ноги і маленьке тільце. Ноги - гордість сінокосців . Саме завдяки ногам вони отримали свою назву.


Справа в тому , що ноги сінокосця дуже легко відриваються , особливо коли на нього хтось нападає . Сам косарик тікає , а відірвана нога продовжує згинатися і розгинатися , відволікаючи увагу хижака. Нога деколи може рухатися близько півгодини , а її рухи нагадують руху коси , звідси і з'явилася назва . Крім того , сінокосців буває особливо багато в серпні , під час другого сінокосу. Можливо, і це послужило приводом так їх назвати.
Викликає інтерес механізм руху довгих ніг сінокосців . Через всю кінцівку проходить довге сухожилля , яке одним кінцем прикріплюється до мускулу . Під час його скорочення ніжка згинається. Випрямлення ж ноги забезпечується зовсім іншим механізмом : Гемолімфа (кров) під тиском заповнює кінцівку сінокосця , і вона випрямляється . І якщо хочете знати , то вчені для вивчення інших планет розробляють апарати , які крокують за тими ж принципами , що і косарик .

 
Звичайний косарик мешкає практично скрізь - на луках , біля житла , в лісі і навіть у містах . Харчуються сінокосці переважно комахами , але вони ніколи не плетуть павутину.

Немає коментарів:

Дописати коментар